Plaka uygulamasının sona ermesi taksilerin kazancını nasıl etkiledi?

22-05-2020

Koronavirüs tedbirleri kapsamında başlatılan taksilerde tek ve çift plaka uygulaması 4 Mayıs 2020 saat 24.00 itibariyle sona ermişti. Peki o günden beri taksicilerin günlük kazancında nasıl bir değişim oldu?

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile, corona virüs ile mücadele kapsamında 30 Mart 2020 tarihinden itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde kayıtlı ticari taksilerin trafiğe çıkışlarında plakasının son hanesine göre kısıtlamaya gidilmişti.

 

4 Mayıs 2020 saat 24.00 itibariyle yapılan açıklamada ise, uygulamanın sona erdiği kamuoyuna açıklanmıştı. Ardından ticari taksi şoförleri araçlarının başına geçti.

 

Tek-Çift uygulamasının sona ermesine taksicilerin yorumu ne oldu?

 

Çoğu taksi durağı sahibi durumu, "Tek-çift uygulamasından memnunduk. Bunu kaldırdıkları için biz şuan pek memnun değiliz. Yığılma oluyor. Ramazan ayındayız bundan dolayı bekliyoruz. Araç sayısı yarıya düştüğü zaman biz gerçekten iş yapıyorduk.  Bu uygulama bence bayram sonuna kadar sürseydi hatta bu ay sonuna kadar sürseydi çok daha iyi olurdu." şekline yorumluyor.

 

 “Normale dönüş” ün başladığı dönemde, cadde ve sokaklar artık daha kalabalık olmasına rağmen, genel olarak taksi şoförleri ve durak sahipleri taksi müşterisinde ve işlerde beklenen canlanmanın olmadığı fikrinde birleşiyor.

Bloğumuzu beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşabilirsiniz.
Bitcoin ile Taksi Plakası almak mümkün mü?
Bitcoin ile Taksi Plakası almak mümkün mü?
Yeni taksi açıklaması sonrası taksi plakası fiyatları
Yeni taksi açıklaması sonrası taksi plakası fiyatları
İstanbul’da taksi sayısı artacak mı?
İstanbul’da taksi sayısı artacak mı?

Mail grubumuza Katılın