Koronavirüs döneminde taksilerin günlük kazancı ne durumda?

29-04-2020

Tüm dünyada etkili olan corona virüsü pademisinin, Türkiye’de de görülmesinin ardından birçok iş yeri çalışanlarına geçici süreliğine izin vermişti. İnsanların dışarı çıkmaması, yolların ve sokakların boş kalmasıyla ticari taksilerin müşterileri azaldı.

 

 

İstanbul’da bulunan ticari taksiler koronavirüs nedeniyle iş bulma açısından zorlanıyor. Okulların tatil olması, AVM’lerdeki mağazaların kapanması, düğünlerin yasaklanması, kafeteryaların hizmet vermemesi, uçak seferlerinin iptal olması gibi sosyal aktivitelerin büyük oranda azalmasıyla birlikte taksicilerin iş hacmi durma noktasına geldi. Günde ortalama olarak 500 kilometre yol yapan ticari taksiler 100-150 kilometre yaparak kontak kapatmaya başladı.

 

Taksi Sektörü kendi içinde çözüm üretiyor

Bu olağanüstü dönemde, Türkiye'nin ve özellikle İstanbul'un önce gelen Taksi Galerileri taksi plakası sahiplerine destek olabilmek için kendi çözümlerini üretiyor. Taksi Center ve Galerilerde taksi plakası kiralama fiyatlarında önemli indirimler uygulanıyor.

 

Taksi, Minibüs, Dolmuş, Servis Plakaları İçin Önlem

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ticari taksi, minibüs, dolmuş, servis araçlarının alım-satım, devir, tahsis işlemlerini ikinci bir duyuruya kadar askıya aldığını açıklamıştı.

Sonrasında ise gelen tepkiler nedeniyle işlemlerin mart ayında randevulu sistemle yeniden başlatılmıştı. Randevu almak için tuhimbilgilendirme@ibb.gov.tr adresine mail atılması ve gelen onay mailiyle birlikte işlemlerin tarihinin belirlenmesi sağlanıyor.

 

Bloğumuzu beğendiyseniz, dostlarınızla paylaşabilirsiniz.
Bitcoin ile Taksi Plakası almak mümkün mü?
Bitcoin ile Taksi Plakası almak mümkün mü?
Yeni taksi açıklaması sonrası taksi plakası fiyatları
Yeni taksi açıklaması sonrası taksi plakası fiyatları
İstanbul’da taksi sayısı artacak mı?
İstanbul’da taksi sayısı artacak mı?

Mail grubumuza Katılın